PO RAZ PIERWSZY W TEATRZE – TAKE PART IN ART

Od miesięcy niecierpliwie oczekiwałam chwili, kiedy Najmłodszy będzie już na tyle duży, aby stał się odbiorcą dziecięcych atrakcji, których tak wiele organizuje się zarówno w Krakowie, jak i na trasach naszych podróży. Z wielkim entuzjazmem podeszłam więc do oferty warszawskiego Teatru Małego Widza, a kiedy okazało się, że nasz pobyt na Mazowszu możemy połączyć z wizytą w teatrze, nikt i nic nie mogło mnie powstrzymać.

W ostatnią sobotę obejrzeliśmy więc spektakl „Warzywa są z Kosmosu” prezentowany przez Teatr Małego Widza, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatru dla Najmłodszych „Take part in art”. Dawno nić w tak krótkim czasie nie sprawiło mi tyle radości – śmiałam się do łez (i też trochę ze wzruszenia, widząc reakcje Najmłodszego na wydarzenia na scenie). Jestem zaskoczona, że niespełna dwuletnie dziecko wytrzymało w absolutnym skupieniu, jak zaczarowany, całe 30 minutowe przedstawienie. Zresztą reakcje rodziców Jasia były bardzo zbliżone – mnie szczególnie urzekła dbałość o wystrój, scenografię i atmosferę i to nie tylko na scenie, ale już po przekroczeniu progów Starej Prochowni (Jaś już od drzwi wołał „wow” na widok kolorowych piłeczek, balonów i tony zabawek). W oczekiwaniu na przedstawienie mali widzowie mogli pobawić się ze sobą w salach pełnych atrakcji. Jestem pewna, że te kilkanaście minut szaleństw przed wejściem na widownię ułatwiło Jasiowi późniejsze skupienie się  na samym spektaklu.

„Warzywa są z Kosmosu” to cudowne połączenie zabawnej pantomimy z elementami przedstawienia muzycznego (z hitami Vangelis czy Michaela Jacksona) z  kosmicznymi warzywami w roli głównej :). Fantastycznym pomysłem było włączenie małych widzów do zabawy oraz degustacja „warzywnych aktorów” po zakończonym spektaklu.

Za nami więc wprost wymarzone pierwsze spotkanie z teatrem. Pełni pozytywnych wrażeń wiemy, że na widowni zasiadać będziemy teraz regularnie. Przy odrobinie szczęścia i dobrej organizacji może uda nam się nawet wrócić do Warszawy na kolejny spektakl w ramach Festiwalu – produkcje teatrów dziecięcych z całej Europy prezentowane będą w Starej Prochowni aż do połowy grudnia.

Gorąco polecamy!

IMG_9870

„wow”

IMG_9873

udaremniona próba opuszczenia Starej Prochowni z „fantami”

IMG_9875

apetyczna scenografia

IMG_1877

pełna koncentracja

IMG_1888

IMG_9910

oczarowanie

IMG_1875

dynia w kosmosie

IMG_1893

zjadamy elementy scenografii i aktorów

IMG_1894

zamieszanie przy czerwonej kapuście

Informacje praktyczne:

  • strona Festiwalu: www.takepartinart.pl;
  • warszawski Teatr Małego Widza: www.teatrmalegowidza.pl;
  • bilety w cenie 45 zł od osoby można nabyć on-line;
  • spektakle odbywają się w Warszawie, w Starej Prochowni, przy ul.Boleść 2 (na przeciwko budynku znajduje się parking strzeżony);

2 responses to “PO RAZ PIERWSZY W TEATRZE – TAKE PART IN ART

  1. Pingback: WEEKEND W RABCE | MY, tu i tam·

  2. Pingback: RODZINNY WEEKEND W WARSZAWIE | MY, tu i tam·

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s